1 września b.r. po raz kolejny odbył się Piknik Rodzinny organizowany przez Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych – nasza Spółka razem ze swoimi pociechami rozpoczęła nowy rok szkolny w klimacie żeglarskim tuż nad jeziorem przy ul. Przestrzennej. Obecni zaproszeni zostali przywitani bogatym programem zabaw i atrakcji, które dostarczyły zarówno dużym jak i małym mnóstwo radości i uśmiechu. W trakcie sobotniego słonecznego dnia dominowała tematyka żeglarska, a więc goście zostali poproszeni o odpowiednio dopasowany ubiór – większość spisała się rewelacyjnie.
Ogrom zabawy dostarczyły dzieciom wszelkie niespodzianki w postaci dmuchanego zamku, malowania buziek kolorowymi farbkami oraz animatorów-klaunów na szczudłach.
Dodatkowo również dla wszystkich ciekawskich odbył się pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy, a także warsztat węzłów ratowniczych i żeglarskich.
Także dorośli znaleźli swoje miejsce – jedni podczas drużynowego turnieju rodzinnego,w którym za zadanie mieli pokonywać długie dystanse z przeszkodami, drudzy w roli dopingującej widowni spijającej aromatyczne piwo, zachwalane przez samego Dyrektora.
Podczas słonecznego dnia, tę miłą atmosferę dopełnił zespół muzyczny “Stary Szmugler”, który swoim szantowym dźwiękiem zadowolił nawet największych krytyków muzycznych.
Po emocjonującej rywalizacji w turnieju nadszedł czas na konkurs degustacji ciast.
Każdy Zakład został poproszony o wytypowanie jednej bądź kilku osób, które przygotują swoje ulubione ciasta na piknik. Ciasta te zostały poddane ocenie najsurowszym smakoszom – naszym pociechom, które wytypowały te najpyszniejsze. Zwycięzcą okazał się 3bit- przepyszne kremowe ciasto pochodzące z rąk Gospodyni z Zakładu w Bielinku. Ciężka praca została sowicie nagrodzona – pierwsze miejsce bowiem otrzymało prezent w postaci robota kuchennego, dzięki któremu można będzie kontynuować swoje cukiernicze wypieki.
Rodzinny piknik po raz kolejny zintegrował wszystkich pracowników i zachęcił do wspólnej zabawy. Z żadnej twarzy nie schodził uśmiech nawet na chwilę, tak jak z nieba słońce przez cały dzień.
Dziękujemy wszystkim przybyłym za świetną zabawę i przepyszne ciasta, które osłodziły każde podniebienie.
Teraz już tylko pozostaje czekać, co nam przyniesie kolejny rok!