Barbórka to wspaniały czas, kiedy  dziękujemy naszym górnikom za ich włożony trud oraz całoroczną ciężką pracę.
            3 grudnia 2018r  pracownicy Szczecińskich Kopalni Surowców Mineralnych zasiedli przy wspólnym stole podczas karczmy piwnej, aby móc uroczyście świętować na cześć św. Barbary z Nikomedii – patronki górników, ale także i ciężkiej pracy.
            Wszyscy górnicy zostali podzieleni na dwa stoły – dziób oraz ogon zważywszy na fakt, iż tegoroczna Barbórka wystąpiła pod hasłem „biesiadnego rejsu lotniczego dookoła Europy”.
Oba podziały miały na celu rywalizację między sobą w różnych konkursach i konkurencjach podczas biesiady. Były to między innymi: taniec brzucha, śpiew pieśni górniczych lub opowiadanie dowcipów.
            Przy tej jakże szalonej imprezie nie mogło zabraknąć oczywiście wielkiego, symbolicznego kufla wypełnionego po brzegi ulubionym górniczym piwem, bo jak wiadomo – wyśmienita zabawa podczas uroczystej Barbórki stanowi gwarancję szczęśliwej pracy górników przez cały następny rok.
Stąd też każdy gość zobowiązany był do ciągłego upominania się o dolewkę z wielkich dzbanów, dostarczaną przez poganianych kelnerów. Każde zaniedbanie z ich strony skutkowało dokonanymi na nich torturami przeprowadzonymi przez Kontrapunktów.
            Zanim jednak nastąpiła wielka biesiada, zostały przyznane stopnie górnicze oraz odznaczenia “Zasłużony dla SKSM S.A.”. Kapituła kordzika również zadecydowała o przyjęciu do swojego grona jednego z naszych pracowników.
            Ponadto, zostały wręczone stopnie przyznane przez Ministra Energii i odznaczenia “zasłużony dla górnictwa RP”,  a także odznaczenia “Zasłużony dla Polskiej Geologii”przyznawane przez  Ministra Środowiska.
            Taneczna impreza na parkiecie trwała do białego rana – wszyscy śmiali się i świętowali swój dzień. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniach oraz fantastyczny klimat. Życzymy owocnej pracy a  także dalszych sukcesów. I widzimy się za rok!
            Z okazji święta Barbórki w siedzibie firmy Szczecińskich Kopalni Surówców Mineralnych odwiedzili nas również mali mieszkańcy Szczecina.
Dzieci mogły dokładnie przyjrzeć się jak wygląda strój górnika i odznaczenia, dotknąć szpady górniczej a także przymierzyć czapkę.
            Ponadto dowiedziały się jak ciężka praca wykonowana jest na Zakładach Górniczych oraz jakie surowce są wydobywane na naszych terenach.
            Maluchy obdarowały nas swoimi występami aktorskimi w postaci wspaniałych piosenek, do których tak ciężko się przygotowywały.
            Na koniec wręczona została im torba wypełniona łakociami, aby miło i przyjemnie wspominały pobyt w SKSMie.
Dziękujemy za wizytę tym niezwykłym gościom i mamy nadzieję, że wśród tylu słuchaczy znajdzie się w przyszłości ktoś, kto stanie w progu drzwi naszej firmy i z chęcią dołączy do naszego grona! :)